Konserwacja pralki

Pralka ma nieustannie styczność z wodą i środkami piorącymi, które mogą uszkodzić delikatne elementy urządzenia. Piorąc ubrania nie zawsze pamiętamy o dokładnym opróżnieniu kieszeni, dlatego też bardzo często w bębnie urządzenia znajdują się jakieś ciała obce, które jeśli nie zostaną usunięte mogą spowodować uszkodzenia mechanizmu.

Jak w przypadku każdego rodzaju sprzętu chcąc aby służył on nam jak najdłużej musimy odpowiednio o niego zadbać. W zależności od przeznaczenia danego produktu jego konserwacja przebiega w odmienny sposób.

W przypadku pralki elementy, które powinniśmy poddawać szczególnej kontroli to przede wszystkim drzwi urządzenia, pojemnik na środki piorące, filtr wody węża dopływowego oraz pompa odpływowa wody. Jak już było to wspomniane wcześniej, w pralce znajduje się wiele zanieczyszczeń, a czasem nawet ciała obce, które mogą spowodować  nieodpowiednią pracę urządzenia.

Elementem który powinien być głównie w naszej uwadze to drzwi od pralki i znajdujące się tam uszczelki. Bardzo często między uszczelkami mogą znaleźć się urwane guziki, drobne pieniądze bądź inne elementy, które mogą uszkodzić uszczelki. Po zakończeniu prania warto również zostawić otwarte drzwi pralki, aby woda która czasem gromadzi się w uszczelkach mogła swobodnie odparować.

Elementem bardzo podatnym na powstawanie zabrudzeń jest pojemnik na środki piorące. Proszek, płyny do prania bądź zmiękczające mogą powodować powstawanie osadu. Warto co jakiś czas kontrolować stan pojemnika i w przypadku spostrzeżenia powstawania jakiegokolwiek osadu umyć go pod bieżącą wodą.