Różnorodne cykle prania pralek

Najnowsze modele pralek są wyposażone w wiele rożnego rodzajów cykli prania. Pozwalają one dobrać zarówno temperaturę jak i moc wirowania do poszczególnych rodzajów ubrań. Niegdyś wiele ubrań musiało być odkładane na bok, gdyż nie nadawały się one do prania w tradycyjnej pralce. Dziś przygotowane przez producentów rozwiązania, pozwalają nam na pranie coraz to delikatniejszych ubrań bez obawy przed ich zniszczeniem.

W jaki sposób jednak dobierać programy prania do naszych ubrań aby nie zostały one uszkodzone?  Na metkach ubrań występuje wiele symboli, które informują nas w jaki sposób należy czyścic konkretną odzież. Po zapoznaniu się z informacjami na ulotce bądź metce możemy sięgnąć do instrukcji obsługi pralki i dobrać odpowiedni program. Za pomocą elektronicznego panelu sterującego bądź pokrętła wybieramy takie parametry jak cykl prania, temperatura czy prędkość wirowania dostosowując je  do konkretnych tkanin.

Programy prania są podzielone na kilka kategorii, najczęściej spotykane to te do prania bawełny, syntetyków, tkanin delikatnych, wełny czy też programy specjalne takie jak płukanie, zmiękczanie bądź wirowanie.

Elektroniczne panele sterujące w które wyposażone jest coraz więcej urządzeń pozwalają nam nie tylko na precyzyjne określenie cyklu prania, ale również np. informują nas ile czasu pozostało do zakończenia prania. Takie funkcje są bardzo przydatne gdyż pozwalają nam one lepiej planować nasze działania usprawniając zarządzanie czasem.