Usytuowanie pralki

Odpowiednie ustawienie urządzenia jest bardzo istotne, mimo to wiele osób pomija ten element nie zwracając na niego większej uwagi. Wypoziomowanie pralki jest konieczne dla prawidłowej pracy mechanizmu. Nieodpowiednie ustawienie może być przyczyną np. głośnej pracy urządzenia na którą skarży się wielu klientów, nie zdając sobie sprawy, że wynika to z lekceważenia przez nich zaleceń producenta co do odpowiedniego wypoziomowania pralki.

Po pierwsze urządzenie nie powinno bezpośrednio przylegać do ściany bądź mebli. Między ścianami urządzenia, a innymi pionowymi powierzchniami musi zostać zachowana odpowiednia odległość. Urządzenie nie powinno również bezpośrednio przylegać do podłoża. Jeśli pralka ma się znajdować np. na dywanie bądź wykładzinie, za pomocą regulowanych nóżek wysokość urządzenia powinna być taka, aby nie miało ono bezpośredniego kontaktu z podłogą.

Oprócz zachowania odpowiednich odległości pralki od podłoża, ścian i sąsiadujących mebli, ważne jest również wypoziomowanie urządzenia. Do ustawienia pralki w poziomie służą regulowane nóżki. Każda z czterech nóżek jest oddzielnie regulowana co pozwala na łatwe i szybkie ustawienie pralki w odpowiednim położeniu. Niedopuszczalne jest aby pod nóżki podkładać dodatkowe elementy w celu poziomowania urządzenia. Czasem bowiem zdarza się, że użytkownicy podkładają kawałki tektury, bądź jakieś drewniane elementy pod nóżki w celu zmiany wysokości położenia pralki.